گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی سال 1397 + گزارش تصویری

چهارمین همایش گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی، صبح روز 5 ام آبان ماه به همت انجمن علمی آمار دانشگاه گیلان در تالار شهید کریمی دانشکده علوم پایه برگزار شد. در این مراسم که با حضور چهره های برجسته علمی، کارکنان سازمان آمار و مدیریت برنامه ریزی و اساتید دانشکده ریاضی برگزار شد و اهمیت آمار در حل مشکلات کشور مورد بحث قرار گرفت.

در ابتدای مراسم دکتر حسین صمیمی ، ریاست دانشکده علوم ریاضی، ضمن عرض خیرمقدم به حضار و تبریک روز ملی آمار و برنامه ریزی بر اهمیت و نقش آمار در برنامه ریزی دقیق مسئولان کشور تاکید کردند. در ادامه برنامه کلیپی پخش شد که در آن بر اهمیت آمار در برنامه ریزی و توسعه کشور تاکید شد.

در ادامه برنامه دکتر هاشم صابری نجفی عضو هیئت علمی گروه ریاضی کاربردی دانشگاه گیلان به معرفی مهمان همایش جناب آقای بهرام صادقپور گیلده پرداخت و در ادامه آقای دکتر صادق پور ضمن بیان چالش های جامعه آماریها و تشریح جایگاه فعالین و فارغ التحصیلان رشته آمار به ارائه ی مقاله ای در زمینه ی کنترل و کیفیت پرداختند. پس از اتمام سخنرانی آقای دکتر صادق پور، کلیپی راجع به روز ملی آمار و برنامه ریزی، کاربرد این علم در حوزه های مختلف و معرفی بزرگان علم آمار نمایش داده شد، سپس آصف گنجی دانشجوی رشته آمار ورودی 93 دانشگاه گیلان شعری در وصف رشته ی آمار برای حضار خواند.

 

در ادامه برنامه مسابقه ای تدارک دیده شد که در سه مرحله انجام و در پایان به برنده مسابقه جایزه ای اهدا شد. سپس مهندس نوروزی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان به تشریح سواد آماری، لزوم سواد آماری برای مدیران و مسئولان کشور پرداخت.

در ادامه برنامه کلیپ دیگری متشکل از تصاویر فعالیتهای انجمن علمی آمار دانشگاه گیلان از ابتدای تاسیس تا به اکنون و تصاویر دانشجویان و اساتید رشته آمار دانشگاه گیلان به نمایش گزاشته شد. در ادامه آقای بنیامین لقمان نیا دبیر اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی آمار کشور به معرفی و تشریح انجمن علمی، اهداف، حوزه فعالیتها، اهم فعالیتهای صورت گرفته توسط انجمن علمی آمار، برنامه های آتی انجمن، معرفی اتحادیه انجمنهای علمی دانشجویی آمار ایران، اهداف و برنامه های آن و طرح لیگ مسابقات آماری پرداخت. سپس آقای گنجی بخش دوم از شعرخوانی در وصف آمار را اجرا کرد.

در اواخر مراسم نیز پس از دعوت از اساتید دانشگاه گیلان حاضر در مراسم برای اهدای تندیس، لوح سپاس و کادوی مهمان، از دانشجویان برتر دانشکده علوم ریاضی به تفکیک هر ورودی و المپیادی های رشته آمار در سال 97 تقدیر به عمل آمد.


عکاس: امیرصالح غنجی

درباره MohammadEsmailzad

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

آزمون کپچا *